Ciekawe

Lampy pozycyjne LED – kontrola pod koniec zimy

Czy każdy kierowca powinien poddać kontroli lampy pozycyjne LED na sam koniec zimy? Nie jest to wymóg, ale na pewno nie zaszkodzi przeprowadzić oględziny przed rozpoczęciem wiosennego sezonu. Ta czynność może być zresztą pretekstem do wykonania pełnego auto detailingu. A czynność ta zwłaszcza na wiosnę odświeża każdy, nawet najbardziej wysłużony samochód. Posłuchajcie zatem porad prosto od Egkal.pl – sklepu z lampami pozycyjnymi LED.

 

Światła pozycyjne LED – auto detailing

 

Auto detailingiem nazywamy czynności mające przywrócić higienę samochodowi. Dotyczą one nie tylko strony zewnętrznej, ale także wewnętrznej pojazdu. Aby wyczyścić światła pozycyjne LED, nie trzeba zbyt wielu gadżetów. Ważne, by przedmioty do czyszczenia były miękkie i nie pozostawiały po sobie rys na powierzchniach z tworzywa sztucznego. Obudowę plastikową świateł pozycyjnych w razie czyszczenia zawsze warto zdjąć, by sprawdzić, czy pewna ilość błota lub innych zanieczyszczeń nie przedostała się do środka. Jeśli nasze obawy okażą się słuszne, możemy dla trudno dostępnych miejsc wybrać specjalne pędzelki detailingowe. Ich cienkie włosie szybko wymiecie pozostałości kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Po przebytej zimie okazać się może, że obudowa jest pęknięta do tego stopnia, iż nie za bardzo da się ją uratować. Stosunkowo nowe lampy pozycyjne LED posiadają w kompletach dodatkowe obudowy, ale można je zakupić w wielu punktach także osobno.

 

Lampy pozycyjne LED – czym czyścić?

 

Pędzelki o różnych grubościach przydadzą się do czyszczenia lamp pod powłoką obudowy. Samą obudowę oraz części łatwo dostępne wystarczy oczyścić miękkimi ściereczkami z mikrofibry. Szybko chłoną wilgoć, nie pozostawiając przy tym żadnych smug. Są miłe w dotyku, a także dostępne w wielu różnych, przyjemnych dla oka kolorach. Z pewnością przy okazji warto zwrócić uwagę na kosmetyki samochodowe, którymi wyczyścić możemy też światła pozycyjne LED. Mogą one mieć postać dozowników w sprayu. Emitowana przez nie piana posiada silne właściwości czyszczące podobne do kosmetyków samochodowych w płynie. Wystarczy już niewielka ilość, by światłem pozycyjnym nadać optymalny poziom czystości i sprawić, by obudowa zyskała dyskretny i ładny połysk.

 

Światła pozycyjne LED – tanie gadżety do czyszczenia

 

Niedrogie przedmioty do czyszczenia świateł pozycyjnych można nabyć pojedynczo lub w zestawach. Wszystko zależy od tego, co na daną chwilę jest nam potrzebne. Każdy kierowca zawsze powinien być zaopatrzony w ściereczki czyszczące z mikrofibry oraz najbardziej sprawdzony kosmetyk do czyszczenia i konserwacji powierzchni samochodowych.

 

 

Share:
https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz zobacz